ODJEL ZA GLAZBENU TEORIJU, GLASOVIR I ŽIČANE INSTRUMENTE

pročelnik Odjela: Mirko Jankov, prof.

SOLFEGGIO I GLAZBENA TEORIJA
učitelj: Ida Bilić, prof.

IDA BILIĆ (Split, 1984.) diplomirala je glazbenu kulturu na Umjetničkoj akademiji Sveučilišta u Splitu (2008.), a godine 2011. na istoj ustanovi upisuje studij solo - pjevanja u klasi prof. Terezije Kusanović. Niz godina aktivna je na području crkvene glazbe i glazbene pedagogije. Orguljašica je i voditeljica Mješovitog zbora crkve Gospe od Otoka u Solinu. Radi na općeobrazovnim i glazbenim školama kao nastavnik glazbene umjetnosti i/ili solfeggia, a od 2010. godine predaje solfeggio i glazbenu teoriju na Glazbenoj školi u Solinu.

GLASOVIR
učitelj: Mirko Jankov, prof.

MIRKO JANKOV (Split, 1983.) diplomirao je na Muzičkoj akademiji u Zagrebu glazbenu pedagogiju (2009.) i orgulje (2010.) u klasi prof. Ljerke Očić. Nakon diplome, na istoj ustanovi pohađa poslijediplomski specijalistički studij izvođačkog smjera pod mentorstvom prof. Ljerke Očić i prof. Vjere Katalinić. Laureat je Rektorove nagrade Sveučilišta u Zagrebu u 2010. godini. Bavi se zborskim dirigiranjem, organologijom, muzikološkim i etnomuzikološkim radom. Umjetnički je voditelj Vokalista Salone. Nastavnik je orgulja, glasovira i povijesti glazbe na Glazbenoj školi u Imotskom, a na Glazbenoj školi u Solinu od 2009. djeluje kao nastavnik solfeggia, korepetitor i voditelj dječjeg zbora.

GLASOVIR
učitelj: Marin Limić, prof.

GITARA
učitelj: Goran Cetinić Koća

MANDOLINA
učitelj: Tonka Juranović Matulić, prof.

ZBOR
voditelj: Mirko Jankov, prof.