RAVNATELJ GLAZBENE ŠKOLE "SILVIJE BOMBARDELLI" SOLIN

Tonći Ćićerić, prof.

TONĆI ĆIĆERIĆ (Solin, 1984.) diplomirao je trombon na Muzičkoj akademiji u Zagrebu (2007.) u klasi prof. Šime Vulelije. Laureat je Rektorove nagrade u 2005. godini. Surađivao je s orkestrima Opere HNK u Zagrebu i Splitu, Orkestrom HRM, Hrvatskim komornim orkestrom, Dubrovačkim simfonijskim orkestrom i Simfonijskim orkestrom Mostar. Dirigiranje je učio na seminarima kod Mladena Tarbuka, Harija Zlodre i Mira Sajea. Od 2004. dirigent je i umjetnički ravnatelj Gradske glazbe Solin, s kojom je ostvario značajne uspjehe i osvojio brojne nagrade na državnim i međunarodnim natjecanjima puhačkih orkestara. Od 2012. godine dirigent je Orkestra Hrvatske ratne mornarice, a radio je i kao klapski i zborski voditelj (Vokalisti Salone, KUD "Salona", Klapa Cambi, Klapa Solin, Klapa Tragos...). Na srednjoeuropskom natjecanju puhačkih orkestara "Mittleeuropa Blassmusikfest 2013." u Splitu, nagrađen je kao najbolji dirigent natjecanja. Bavi se aranžerskim i producentskim radom, a bio je i član i predsjednik ocjenjivačkih sudova na međunarodnim natjecanjima puhačkih orkestara i večerima dalmatinskih klapa. Od 2012. na Umjetničkoj akademiji u Splitu pohađa poslijediplomski doktorski studij etnomuzikologije te na tom području objavljuje znanstvene i stručne radove. Godine 2010. je kao gost - predavač sudjelovao u projektu međunarodne kulturne suradnje, pod pokroviteljstvom UNESCO-a i Ministarstva kulture RH, održavši stručno predavanje i radionicu na temu Oblici dalmatinskog višeglasnog pjevanja. Radio je kao nastavnik trombona i srodnih instrumenata na Glazbenoj školi Dr. fra Ivana Glibotića u Imotskom i na Glazbenoj školi Ivana Lukačića u Šibeniku. Njegovi su učenici laureati regionalnih i državnih nagrada. Pokretač je i utemeljitelj Glazbene škole "Silvije Bombardelli" Solin te njen ravnatelj od samog početka. Redovni je član Hrvatske udruge orkestralnih i komornih umjetnika i Hrvatske glazbene unije, a pridruženi član Hrvatskog društva skladatelja i Hrvatskog muzikološkog društva. Godine 2010. dobitnik je Diplome Hrvatskog sabora kulture za poseban doprinos razvoju hrvatskoga kulturno - glazbenog amaterizma. Za izvrsne rezultate u radu s učenicima, u šk.god. 2011./12. dodijeljeno mu je priznanje Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa RH i Agencije za odgoj i obrazovanje. Od 2013. predsjednik je Zajednice puhačkih orkestara Splitsko - dalmatinske županije, a iste godine izabranje i za predsjednika županijske podružnice Hrvatske udruge orkestralnih i komornih umjetnika. Od 2015. godine povjerenik je WASBE (World Association for Symphonic Bands and Ensembles) za Hrvatsku, s dugoročnim ciljem otvaranja podružnice ove svjetske organizacije za simfonijske puhačke orkestre i ansamble u Republici Hrvatskoj.